Każdy z nas lubi podróżować w dobrych warunkach. Nie da się jednak przy tym ukryć, że myśląc o luksusie, z reguły nie mamy na myśli jazdy autobusem. Warto jednak pamiętać, że obecnie standard pojazdów tego typu jest dużo wyższy, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Coraz popularniejszy jest też wynajem autokarów wysokiej klasy. Przekonaj się, czy opłaca się na nie postawić!

Luksusowy autokar - jak go scharakteryzować?

Czym jest komfort? To oczywiście zależy od oczekiwań danej osoby. W końcu bowiem każdy z nas ma nieco inne potrzeby i doświadczenia. Co więcej, dynamiczny rozwój technologii sprawia, że czasem już w ciągu kilku lat rozwiązania nowoczesne stają się przestarzałe. I mimo że w przypadku wyposażenia autokarów nie mamy do czynienia z postępem porównywalnym do tego, który dokonuje się np. w informatyce, to także jest on znaczący. Dlatego też pojazdy uznawane na luksusowe na przełomie wieków, dziś już na nikim nie będą robić szczególnego wrażenia. Z pewnością więc pojęcie to jest bardzo względne i trzeba o tym pamiętać podczas poszukiwania autokaru na organizowany przez siebie wyjazd. Poszczególne firmy miano luksusowych przypisują bowiem często pojazdom o dość wątpliwym standardzie - z chałupniczo zamontowanym DVD i bez klimatyzacji.

Różnice pomiędzy luksusowym autokarem a autokarem wycieczkowym

Mówiąc o wysokiej klasy busach, warto jednak wiedzieć, czego dziś można się spodziewać po dobrym i komfortowym pojeździe. Najważniejsze różnice to:

  • Klimatyzacja - mimo że coraz częściej znaleźć ją można także w zwykłych autokarach, to w dalszym ciągu nie jest ona standardem u wszystkich przewoźników.
  • Toaleta - jest z pewnością dużym udogodnieniem, a jej obecność jest konieczna szczególnie w przypadku dłuższych tras.
  • DVD - odtwarzacz i co najmniej dwa ekrany to bardzo przydatny element, który posiada praktycznie każdy luksusowy autokar.
  • Barek - pozwala on na ugaszenie pragnienia lub też zakupienie słodkich, lub słonych przekąsek.
  • Wi-Fi - jeszcze kilka lat temu możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu była traktowana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego tylko dla najbardziej ekskluzywnych autokarów. Dziś technologia ta jest dużo powszechniejsza.
  • Gniazdo USB i dostęp do prądu - to także nowy standard wśród luksusowych autobusów, dlatego też nie zawsze je znajdziemy nawet w wysokiej klasy pojazdach wyprodukowanych kilka lat temu.
  • Lepsze wykończenie i rozkład miejsc - siedzenia w lepszych autokarach są wygodniejsze i wykonane z przyjemniejszych materiałów. Często też istnieje możliwość ich rozłożenia, a odstępy między siedziskami są większe, co pozwala na wygodniejszy odpoczynek.

Jak więc widać, luksusowy bus posiada dość sporo udogodnień, których z reguły nie posiadają zwykłe wycieczkowe autokary na wynajem. Jak już jednak wspomnieliśmy, listy tej nie należy traktować dosłownie i jednoznacznie. Z każdym rokiem coraz więcej elementów wyposażenia trafia też do zwykłych pojazdów.

Dlaczego warto wynająć luksusowy autokar na wycieczkę

Od kogo wynajmować luksusowe autokary?

Czy więc warto decydować się na wysokiej klasy autobusy na wynajem? Z całą pewnością tak, a już na pewno w sytuacji, gdy mamy do czynienia z dłuższym przejazdem. O ile bowiem w przypadku kilkugodzinnej wycieczki można wybaczyć pewne niedogodności, to w przypadku podróży międzynarodowych każdy problem będzie miał dużo większe znaczenie. Dlatego też niezależnie, czy organizujemy wyjazd z Warszawy do Pragi, czy też dużo dalej, koniecznie powinniśmy zadbać o odpowiednie warunki. Pomóc w tym mogą oczywiście dobre firmy zajmujące się transportem autokarowym. Oferują one bowiem wysoki standard i gwarancję, że ich luksusowe autokary faktycznie będą wyróżniać się na tle zwykłych pojazdów. Co więcej, warto też podkreślić, że z reguły podmioty takie mogą też zaproponować klientom dużo szerszy wybór pojazdów różniących się nie tylko wyposażeniem, ale też pojemnością.

Bez wątpienia luksusowe autokary są warte uwagi. Dodatkową ich zaletą jest też to, że często cena wynajmu wcale nie jest znacząco wyższa, niż w przypadku zwykłych busów. Szereg kosztów jest bowiem zbliżonych - jak chociażby paliwo czy praca kierowcy. Dlatego też serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony autokarwarszawa.pl i zamówieniu wysokiej klasy pojazdu, dzięki któremu wycieczka będzie dużo bardziej wygodna i przyjemna!