Jeśli chcesz, żeby podróż autokarem z dzieckiem upłynęła spokojnie, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. W tym artykule poznasz praktyczne podpowiedzi dotyczące podróżowania z niemowlęciem i kilkulatkiem.

Jak przygotować się na podróż z dzieckiem?

Każda podróż jest inna, a wyjazd z dzieckiem bywa nie lada przedsięwzięciem. Chociaż to naturalne, że skupiasz się na potrzebach maluszka, nie zapomnij zabraniu niezbędnych rzeczy dla siebie. Dorośli na długą podróż autokarem mogą zapakować małą poduszkę i koc, a także zabrać zapas wody i przekąski. A jak przygotować się na komfortową podróż z dzieckiem?

Podczas przygotowań głównym kryterium jest wiek dziecka. W końcu zupełnie inne potrzeby mają niemowlęta, a inne – kilkuletnie dzieci. Duże znaczenie ma też liczba godzin, jakie spędzicie w autokarze. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych podpowiedzi.

Podróż z niemowlakiem autokarem

Podróż z niemowlętami wbrew pozorom jest niezwykle komfortowa. Maluchy sporo czasu poświęcają na drzemki, i to niezależnie od pory dnia czy nocy. Ich dobowy cykl snu obejmuje około 16 godzin, dlatego są wspaniałymi kompanami podróży w autokarze.

Warto jednak pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego pożywienia. Niemowlę karmione piersią może otrzymywać ciepły pokarm praktycznie bez ograniczeń. Jednak inaczej wygląda sytuacja dzieci, które są karmione mlekiem modyfikowanym. Rodzice powinni zaopatrzyć się w podgrzewacz oraz zapas wody, by móc przygotować pokarm dla maluszka. Alternatywą jest mleko modyfikowane w formie gotowej do spożycia. Takie buteleczki mają zwykle pojemność 80-100 ml, więc zmieszczą się w każdy bagaż. Można je kupić w aptekach, supermarketach, a nawet niektórych drogeriach.

Wybierając podróż autokarem, warto wziąć ze sobą bagaż podręczny dla malucha, w którym znajdą się najpotrzebniejsze rzeczy. Są to m.in. pampersy o odpowiednim rozmiarze, chusteczki nawilżane oraz ewentualne ubranka na zmianę. Przydatne mogą być grzechotki, gryzaki lub smoczek, jeśli dziecko z niego korzysta.

W przypadku długiej podróży autokarem z dzieckiem, które ukończyło 6. miesiąc życia, rodzice powinni zabrać ze sobą coś więcej. To czas, w którym dieta malucha jest już szersza, dlatego warto zapakować gotowe posiłki, przekąski lub dostosowane do możliwości dziecka owoce i warzywa. Przydatne są również gotowe słoiczki z potrawami oraz tubki wypełnione musem owocowym dedykowane maluchom. Niezastąpione będą plastikowe lub gumowe sztućce, śliniaczek oraz bidon z wodą.

Podróż z rocznym lub dwuletnim dzieckiem

Podróż autokarem z rocznym lub dwuletnim dzieckiem może być nieco bardziej męcząca. W tym wieku dzieci są bardzo ruchliwe i chcą nieustannie poznawać otoczenie. Dlatego wielogodzinne podróże autokarem najlepiej planować na godziny nocne, kiedy dziecko jest najmniej aktywne.

Dla malucha rodzice na pewno przygotują odpowiednie jedzenie i wodę. Przydadzą się też kocyk, miękka podusia, zabawki, książeczki lub ulubiona maskotka. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu kilkuletnie dzieci mogą stać się dobrymi kompanami podróży, a wyprawa autokarem będzie dla nich nie lada przygodą.

Nie ulega wątpliwości, że długa podróż autokarem w towarzystwie dziecka jest możliwa. Grunt to odpowiednie przygotowanie. Z ekwipunkiem dopasowanym do wieku dziecka i pomysłowością żadna trasa nie będzie wyzwaniem!

Wynajmowane przez nas pojazdy są dostosowane do potrzeb rodziców i najmłodszych pasażerów. Mają wygodne fotele, oferują sporo miejsca na bagaż i są wyposażone w toaletę. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszej flocie i poznać szczegóły oferty, zapraszamy do kontaktu.